Teisinga žoliapjovių priežiūra

Žoliapjovių priežiūra www.motomuma.lt

Kaip teisingai prižiūrėti žoliapjovę

Kai nusiperkate žoliapjove, tai pirmiausia turite žinoti, kad visos benzininės žoliapjovės yra keturtaktės, oru aušinamos, tai reiškia, kad nereikia į benziną maišyti tepalo, tepalas yra jau variklyje, kaip ir automobilyje. Gal tai atrodytų elementaru ir labai aišku, tačiau daugelis mūsų klientų ir su patirtimi ir jauni to visiškai nesupranta, tepalo lygio nežiūri, pila benzina su tepalu ir t.t. Ko pasekoje būna brangios pasekmės.

Mes rekomenduojame, jeigu ruošiatės pirkti žoliapjovę naują ar naudota, rinkitės su patikimu varikliu, mūsų patirtis sako, kad geriausi ir patikimiausi varikliai yra Briggs stratton varikliai, čia yra amerikiečių kūrinys, kuris yra populiariausias visame pasaulyje. Jie mūsų nuomone yra patikimiausi. Dalių yra labai daug ir visur, pagrindinės problema yra nuo senatvės, tai sukietėjusi karbiuratoriaus membrana, kurią pakeitus toliau galite ramiai dirbti. Kaip ja teisingai pakeisti, galite pažiūrėti mūsų video youtube kanale : https://www.youtube.com/watch?v=hfUNGz-I6CY&t=137s

Arba kreipkitės į mus ir mes jums pakeisime.

Mulčiuojanti žoliapjovė su briggs varikliu

ŽOLIAPJOVIų pavojingi gedimai

Pavojingas gali būti žoliapjovės sugadinimas tai pjaunant žolę pataikyti į kelmą, ar stambesnį akmenį. Tada galite numušti degimą, tai yra mažiausia problema, galima nebrangiai suremontuoti, kitas atvejis sulenkti peilį arbą variklio ašį, tada jau prasideda sudėtingi darbai, aišku, jeigu užtenka tik pakeisti peilį, tai irgi nieko baisaus, tačiau su ašies ar kitaip vadinamo valo lyginimu jau galite patuštinti savo piniginę, nes tai gali kainuoti iki 80 eurų, nes reikia nuimti variklį, dėti ant specialių staklių ir žiūrėti kuri pusė yra lenkta. Pjauti žolę su lenktu valu ar peiliu mes nerekomenduojame, nes pasekmės dar blogesnės, nuo vibracijos gali pradėti lūžti duslintuvo ar kuro bako laikikliai, kurie vėl kainuoja nuo 20 iki 40 eurų.

Žoliapjovių tepalo ir peilio keitimas

Žoliapjovių negalima vartyti į jokius šonus, ją galima tik pakelti kaip matote apačioje paveikslėlyje. Tepalus rekomenduojame keisti kiekvieną sezoną, ateina pavasaris pasikeičiate tepalus. Galite pirkti specialius tepalus firminėse parduotuvėse, arba tiesiog nusipirkti mineralinės variklinės alyvos, kuri puikiai tiks, nes žoliapjovėse yra oru aušinami varikliai, kur stovi didesni šiluminiai oro tarpai. Keičiant tepalą yra vienintelis variantas, atsukti tepalo matuoklį ir paversti į šoną ir laukti kol išbėgs visas tepalas, kai jau išbėga, kai kuriose naujose žoliapjovėse būna specialūs tepalo nuleidimo kamščiai, naudokite juos, tada supilkite 0,6 litro tepalo per ta patį tepalo matuoklį, užkurkite keliomis sekundėmis ir užgesinę patikrinkite tepalo lygį, jeigu trūksta pripilkite dar. Jeigu transportuojant buvote paverte žoliapjovę ant šono ir galėjo pribėgti tepalo per alsuoklį į oro paėmimą o po to į degimo kamerą, galite turėti skaudžiu pasekmių. Gali neužsikurti, tada reiktų žiūrėti oro filtrą, jeigu jis popierinis ir pilnas tepalo, tai jį pakeisti, jeigu jis poroloninis tada išplauti benzine išdžiovinti ir tada vėl įdėti. Užkūrus žoliapjovę, gali dūminti labai tiršti ir mėlyni dūmai, tai dega tepalas patekes į degimo kamerą, tada leiskite jam padirbti laisva eiga apie 15 minučių arba kol nustos dūminti.

taisyklingas žoliapjovės pakėlimas
Nulenkite rankena iki žemės, dėl saugumo galite nuimti žoliapjovės žvakės pypkę. Tokiu būdų galite saugiau patikrinti žoliapjovės dugno būklę, praplauti ar nuimti peilį.

Mes dažnai turime pardavime žoliapjovių, tad jeigu norite nebrangiai ir patikimai nusipirkti žoliapjovę, mes jums padėsime. Mes nerekomenduojame pirkti su itališkais tecumsek varikliais arba kinietiškais, nes jų dažniausiai neapsimoka ir ne visada pavyksta pataisyti.

Benzininių pjūklų pjovimo juostos Archer

Archer pjovimo juosta, žingsnis husqvarnos 3,25 ir stihl 3,8 ilgis

Pjūklų pjovimo juostos

Pjovimo juostos irgi yra dviejų žingsnių, ir jeigu grandinę sumaišysite su pjovimo juostos žingsniu, jūs jos neuždėsite niekaip, „lips ant dantų“ tiesiog. Todėl butinai turi sutapti ir pjovimo juostos ir grandinės žingsniais, tada puikiai turi viskas užsidėti. Pjovimo juostos turi viršūnėje maža skylute, kuri yra skirta sutepti pjovimo juostos žvaigždutę. Ją galima sutepti, tik su specialiu špricu, kurį galite pas mus taip pat nusipirkti.

Špricas skirtas sutepti pjovimo juostos žvaigždutę.

Pjovimo juostos

Turime keletas patarimų ir rekomendacijų. Mes rekomenduojame kai keičiate grandinę, tai ir apsukite ir pjovimo juostą kita puse, taip pjovimo juosta dils tolygiai. Nepamirškite po kokių 15 benzino pjovimo bakelių sutepti pjovimo juostos žvaigždutę, išvengsite jos sudilimo anksčiau laiko.

Visas šias prekes galite nusipirkti pas mus, tiesiog susiekite ir susitarsime kur galite atsiimti. Pas mus pjovimo juostos kainuoja iki 15 eur o tepimo spricai iki 5 eur.

Benzininių pjūklų grandinės Archer

Husqvarna grandinė 64
dantų, 325 žingsnis ir 1,3mm plotis

Husqvarna grandinė Archer

Norint turėti nebrangiai ir gera grandinę, tai šios kompanijos gaminys puikiai atitinka abu kriterijus. Mes patys esame jas išbandę ir namų dirbti ir miško sąlygomis, kuo puikiausiai tarnauja ir darbo našumas yra labai geras. Gal pats metalas yra šiek tiek minkštesnis, tačiau pjovimui ar galandimui jokios įtakos neturi. Ši pavaizduota grandinė yra Husqvarnos žingsnio, standartinis 64 dantų ilgio. Apie grandinių išmatavimus plačiau pakalbėsime, nes daugelis žmonių dar nesupranta, ką jie turi ir ko jiems reikia.

Grandinių tipai

Benzininiuose pjūkluose egzistuoja 2 grandinių tipai, kurie skirstomi į žingsnį ir grandinės storį, jeigu juos supainiosite negalėsite uždėti grandinės ant pjovimo juostos. Tarp žmonių populiaru yra šiuos du tipus vardinti Husqvarnos grandinė arba Stihl’iaus. Husqvarnos žingsnis yra 3.25 ir 1,3 mm storis, dantų ilgis standartinis yra 64 dantys, čia yra dažniausiai pasitaikantis ilgis, tie kurie dirba miškuose su galingais pjūklais, jau skiriasi grandinės storis ir ilgis. Dažniausiai ant grandinių įpakavimo rašoma ir tinkanti galandinimo dildės storis reikalingas, tai husqvarnai naudojama 4,8mm storio dildė. Stihli’aus žingsnis yra 3,8 ir 1,3 mm storis. Dildė reikalinga 4mm storio, galąsti tokiai grandiniai. Stihl’ius turi du ilgius standartinius, 50 datų ir 52 dantų, galingesniems pjūklams jau ilgis ir storis skiriasi. Daugelis mūsų klientų nemoka skaičiuoti dantų, visada skaičiuoja pjovimo dantis, o pagal visa technologija reikia skaičiuoti varomuosius dantis, tada niekada nesuklysite, kiek jūsų grandinė turi dantų.

Dildės

Dildes mes naudojame tos pačios Australų kompanijos Archer, ir turime visada 4,8mm ir 4 mm storio dildes. Šios dildės pas mus kainuoja apie 1 eur už 1 vnt, tai tikrai nėra brangu, žinant, kad už kitas galite parduotuvėje sumokėti ir 1,5 eur.

Pas mus galite nusipirkti šias grandines skirtas tiek husqvarnos ir stihl’iaus tipo, šių grandinių kainos iki 10 eur. Dėl užsakymo rašykite arba skambinkite, galime siūsti visoje Lietuvoje. Jeigu kyla klausimų drąsiai skambinkite.

husqvarnos ir stihl grandinės pas mus pigiau, www.motomuma.lt

Trimerio pjovimo galva

Motomuma- trimerio pjovimo galva

Trimerio galva

Ši trimerio galva tinka visiems kinietiškams trimeriams, Erman, Bavarija, demon, fihter ir kt. Netinka Firminiams trimeriams, Stihl ar husqvarna. Skiriasi vidinis diametras užsukimo.

Trimerio galva – www.motomuma.lt

Apie trimerio galvą

Ši trimerio galva yra patogi tuo, kad nereikia vargti su žylka (valu), tiesiog užtenka atsikirpti norimą dydį 2 ar 5 metrus prakišti pro skylę, kad išslystų pro kitą skylę ir sulyginus abu galus susukti paėmus už galvos viršūnės.

Motomuma trimerio galvos

Trimerių galvų rūšys

Yra daug rūšių galvų, kurias verta rinktis… Mes naudojame pagrinde 3 rūšis galvų. Nuo pigiausios iki brangesnės, nes vieni žmonės renkasi prekę pagal kainą, kiti renkasi pagal kokybę. Pigiausia galva kuri kainuoja pas mus iki 5 eurų yra pilnai plastiko korpusas, dėl to yra tikimybė, kad stipriai stuktelėjus į kokį akmenį galite sulaužyti nepataisomai.

Vidutinė galva

Vidutinė galva, kuri turi jau metalinę viršūnę yra geresnės kokybės ir nereikia nuimti galvos, kad užvynioti valą. Pas mus tokios galvos kainuoja iki 8 eurų.

Vidutinės kokybės galva, daugelis klientų lieka ja patenkinti.

Geros kokybės galva

Ši galva yra tvirto plastiko korpuso su metaline viršūne ir čia taip pat nereikia nuimti galvos, kad suvynioti valą. Labai lengvai prasikiša žylka ir susisuka. Tokios galvos pas mus gali kainuoti iki 12 eurų. Dėl prekių kreipkitės asmeniškai telefonu arba elektroniniu paštu, galime siūsti visoje Lietuvoje. Šitomis galvomis jau neprekiaujame, nes pastebėtas gamyklos brokas, labai silpna susijungimo vieta galvos ir ji nuo nedidelio smūgio gali lūžti, kadangi taip jau buvo atsitike keletui mūsų klientui, jomis nebeprekiaujame.

Patogi, tvirta trimerio galva.

Benzininių pjūklų pavasarinė revizija

pavasarinė pjūklų revizija – Motomuma.lt

Motomuma – rekomenduoja

Jeigu jūsų pjūklas visa žiema nedirbo, tai butinai turėtumėte su juo padirbti. Pirmiausia turėtumėt išpilti seną benziną iš pjūklo ir įpilti šviežio. Ir bent vieną benzino bakelį išpjauti. Jeigu su pjūklu viskas tvarkoje, tada jis turėtų dirbti toliau, be jokių priekaištų. Jeigu duodant gazo jis pradeda gęsti, gali būti, kad reikia pareguliuoti arba valyti karbiuratorių. Kartais ir po valymo tas pats vyksta, tada reiktų vežti meistrui gilesniam profilaktiniam patikrinimui, nes gali būti nuo stovėjimo sukietėjo guolių riebokšliai ir siurbe orą, arba dažnai pasitaiko, kad tiesiog sukietėja karbiuratoriaus membrana, nes daugelis pjūklų savininkų išpila visą benziną, o sausai stovėdamos ir nenaudojamos pjūklo karbiuratoriaus guminės dalys sukietėja, ko pasekoje pjūklas nedirba, kaip turėtų dirbti.

Pjūklų profilaktinis patikrinimas – motomuma.lt


Motomumos pjūklų profilaktikos rezultatai.

Mes kiekvieną pavasarį ir rudenį atliekame savo pjūklų reviziją, nes kai pjūklas nedirba daugiau kaip 3 mėnesius, su juo gali atsitikti įvairių nesklandumų. Po šių 2019 metų pavasario revizijos iš 19 patikrintų pjūklų nedirbo pilnai 1 pjūklas ir 2 pjūklai reikalavo karbiuratoriaus reguliavimo. Nedirbantis pjūklas buvo husqvarna 240, jai teko nuimti karbiuratorių ir atlikti pilną valymą ultragarsu. Toliau teko husqvarnai 254 keisti pjovimo juostą, nes išsinešiojo juostos viršūnėlės guoliai ir užstrigo. O taip prisipjovėme virš 20 tokių sodo traktoriaus priekabėlių malkų, abipusė nauda, patikrinome savo pjūklus ir pasiruošėme malkos žiemai.

Motomumos – sodo traktoriaus priekaba pilna malkų su pjūklais

Motomuma pataria

Jeigu nenorite tokių profilaktinių darbų atlikinėti, tai galite patikėti už simbolinį mokesti mums, arba tiesiog, kas mėnesį bent kelioms minutėms užvesti pjūklus ir kitus benzininius įrankius, tada išvengsite papildomo karbiuratoriaus valymo ar reguliavimo. Mes sekančia revizija atliksime su trimeriais ir žoliapjovėmis, nuo sezono pabaigos iki sezono pradžios dažniausiai būna palikti likimo valiai. Sekite mus ir matysite tolesnius rezultatus.

Benzininių pjūklų revizijos rekomendacijos – motomuma.lt


Revizijos pagalbininkai, Husqvarna sodo traktorius ir priekaba

Sodo traktorius su priekaba yra didelis pagalbininkas ūkyje – motomuma.lt

Erman benzininis pjūklas

Erman kinietiški pjūklai iš kiniečių patys patikimaiusi. Motomuma.lt

Erman benziniai pjūklai

Kiniečiai nukipijavo japonišką benzininį pjūklą shindaiva, atlikto keletas pakeitiumų, sutaupė ant medžiagų ir gavosi įvairių pavadinimų, bet tos pačios sudėties benziniai pjūklai. Šioje gamoje galima rasti tokių pavadinimų: Erman, Einhell, Steel, Suptec, Ecotec, Eurotec, Vagner, fihter ir t.t. Jie visi yra vienodi, gali skirtis spalva, lipdukai, komplektacija, o šiaip viskas vienodai. Ant etikečių rašo, kad vos jie ne 5 kw, tačiau realiai pagal stūmoklio diametrą, daugiau 2 kw jis netrauktų. Todėl su šiais pjūklais dirbti profesionaliai miške negalima.

komplektacijoje dažniausiai būna dvi pjovimo juostos, starteris, raktai ir dildė.

Erman pjūklo minusai

Kiniečiai gali gaminti kabai pigiai ir labai brangiai, kadangi rinkoje nebuvo labai pigių pjūklų, tai jie išleido pigių pjūklų bazę, tokį pjūklą galima nusipirkti apie 70 eurų, kai normalus firminis gali kainuoti virš 300 eurų. Šiuose pjūkluose, kuriems suteikiama net 2 metų garantija, dažnai bėga tepalas iš bakelio, kad suremontuoti jį, reikia nuimti sankaba, tepalo siurblį ir sandarinti geru hermetiku gumą, kuri dedasi į korpusą, toks darbas gali kainuoti apie 25 eurus. Dėl nekokybiško kuro filtro, dažnai užkemša karbiuratorių, jo valymas ultra garsu gali kainuoti apie 20 eurų. Silpni starteriai, dažniausiai pasitaiko su dviguba spyruokle, tai vieni klientai renkasi su vienguba, kiti sako jiems geriau su dviguba, mes rekomenduojame su vienguba, jį lengva pasikeisti ir jie kainuoja apie 5 eurus. Oro filtras irgi nėra pakankamai sandarus, kas neduoda naudos pjūklams. Papjovus su buka grandine, dažnai subyra guoliai arba alkūninis velenas. Tokiu atveju remontas gali kainuoti daugiau nei pats pjūklas. Motomuma rekomenduoja iš šių modelių pirkti Erman, nes su jais mums retai pasitaikydavo tokių minusų.

ERman pjūklo kokybė geresnė nei kitų, tvirtina Motomuma.

Erman pjūklo pliusai

Vienas labai geras pliusas, kad jis yra pigus, jo vidutinė kaina yra 70 eurų. Už šiuos pinigus jis atidirbs su kaupu, jeigu laikysitės naudojimosi instrukcijų. Turėjome keletas klientų, kurie teigė jau 5 sezonus dirba su erman ir nebuvo jokių didelių bėdų. Dažnai mūsų klientai panašius pjūklus nusiperka stovėjimo aikštelėse, kur neaiškūs asmenys siūlo šiuos pjūklus už kosmines kainas nuo 600 eurų galite nusiderėti iki 50 eurų yra buve ir tokių atvejų, tačiau ten jau visiškai prastos kokybės pjūklai. Todėl patariame rinktis tik iš pardavėjų turguose ar atstovų šių pjūklų parduotuvėse. Dalys šių pjūklų yra pigios, visos tinka visiems pavadinimams. Aišku būna tik modelio rūšis nevienodos, vieni didesni, kiti mažesni. O taip apibendrinant, šių pjūklų remontas nesudėtingas, korpusas aliuminis. Tinkiamai naudojant gali ilgai tarnauti.

Husqvarna 40

Husqvarna 40, rekomenduoja Motomuma

Husqvarna 40 – Legent

Šis husqvarnos modelis yra Švedų legenda, unikalios kokybės ir kainos santykis. Sugebėjo husqvarna sukurtį lengvą plastikiniu korpusu pjūklą, kur su juo pradirba žmonės daugiau kaip 20 metų, o guoliavietės atrodo kaip naujos, jokio dilimo požymio, mūsų praktikoje neteko susidurti su guoliavietės problema, kaip pasitaikydavo su Husqvarna 340. Aišku, kai jau medis užgriūna, tada būna neišvengiamas korpuso skilimas. Šis modelis turi labai stiprią kompresiją ir tikrus 2 kw.

Husqvarna 40 pliusai

Šis pjūklas ir Afrikoje pjūklas, galima drąsiai naudoti šį posakį, kaip esame ne vienas gidėje, kad senas mersas ir Afrikoje mersas, tai čia tas pats. Tik Husqvarna 40 su tvirtu plastikiniu korpusu nebijo korozijos ir gali daug metų atrodyti kaip naujas. Į šį pjūklą švedai sudėjo viską aukščiausios kokybės, jeigu norint atlikti šiam pjūklui kapitalinį remontą, mes rekomenduojame naudoti tik originalias detales, aišku analogų daug nėra, tačiau stūmoklio žiedą arba riebokšlius, sankabos būgnelį galima rasti, tačiau ne tokios aukštos kokybės. Renkantis husqvarnos 40 stumoklio žiedą, Motomuma sako rinktis tik originalą, nes kitu atveju galima sugadinti visą pjūklą. Turi būti labai tikslus, kaip šveicariškas laikrodis, šiluminis tarpas, jeigu kažkiek nesutampa, galima užvilkti pjūklą labai greitai, o pasekmės dažniausiai užstrigęs stūmoklis cilindre. Turint šį pjūklą, reikia džiaugtis, kad turi seną, bet labai gerą ir patikimą pjūklą. jam dalių yra dar, todėl ateinančius dar 10 metų galite ramiai dirbti su juos. Aišku 2 kw nėra daug, bet saviems poreikiams, pasipjauti kas sezoną kokias 15 gazelkų malkų, be jokių sunkumų su šiuo pjūklu.

Husqvarna 40 minusai

Minusas yra tik vienas, kad tai labai senas pjūklas ir po truputį, kaip ir senam mersedese, pradeda varvėti tepalai, nes sukietėja tarpinės ir kitos gumos iš siurblio pusės. Dalys ir remontas yra ne pigus, tačiau tinkama investicija atsiperka su kaupu. Nortint pakeisti visas sandarinimo gumas, reikia skelti pjūklą, perinkti ir tada pirmyn dar 20 metų smagaus pjovimo su husqvarna 40.

Legenda Husqvarna 40 – rekomenduoja motomuma.lt

Husqvarna 55

Husqvarna 55 air injecktion – Motomuma.lt


Husqvarna 55 pliusai

Tai 2,5 kw legenda, kas papjauna su šiuo pjūklu, kito neieško ir remontuoja tol kol kas nors jo nepervažiuoja. Šio modelio Husqvarna yra švedų pasididžiavimas, nes jie sukūrė legendinį ir tuo labiau labai paprastą ir patvarų pjūklą. Šiam pjūklui yra didelis asortimentas atsarginių dalių. Pačio pjūklo galia labai optimali dirbti ir namuose ir miške, tiek verčiant medžius, tiek skersuojant juos. Lengvas, patogios rankenos, tinkamai naudojant ilgametis eksploatavimas. Motomuma rekomeduoja, jeigu turite tokį pjūklą, laikykite jį, nes jam analogų nelabai yra iš husqvarnos dinastijos, nebent 40 husqvarna, bet jie tik 2kw, tai šiek tiek silpnesnis pirmtakas.

Aliuminio korpusas yra patvarus ir patikimas, eksplotavimo kaštais yra nedideli ir patogūs, galima viską pačiam pasidaryti, be didesnių problemų. Tai pasikeisti pjovimo juostas, grandines, įtempėjus, oro filtrus ir t.t

Guoliai originalūs laiko labai ilgai, jeigu tik pjaunama visada su tinkamai pagaląsta grandine, su guolių perkaitimo mums asmeniškai dar neteko susidurti.

Husqvarna 55 minusai

Minusų praktiškai nėra, tik keli niuansai, kai juos žinai, tai ir minusų nebelieka. Pagrindinė problema, kad vienas žiedas su stūmokliu ir ne visada šiluminis tarpas būna vienodas, dėl ko gali užsitrinti pjūklas, todėl reikia nepagailėti tepalo ir naudoti rekomenduojame tik originalias detales.

Toliau būna problemų su degimo rite, reikia labai žiūrėti metus, serijos numerius jeigu yra tokie išlike, nes kaip taisyklė iš išvaizdos atrodo vienodai, tačiau pakeitus, problema nedingsta ir jeigu šito nežino parduotuvėje, galite pakliūti į degimų ričių karusele, tai geriau tokius darbus palikti specialistams.

Jeigu turite klausimų daugiau apie šį pjūklą, klauskite, rašykite komentaruose, mes padėsime. Šiuo metu turime šį pjūklą pardavimuose, pilnai paruoštas darbui.

Žoliapjovė su krepšiu

Itališka žoliapjovė

Žoliapjovė Harry su itališku varikliu Tecumseh

Pati žoliapjovė yra labai geros būklės, tvirtas aliuminio korpusas, tvarkinga ir patikima pavara. Kas šioje žoliapjovėje yra pasene, tai variklis tecumseh, jie yra Italų gamintojo, tačiau jie buvo labiau paplite prieš brigss rinkos užkariavimą, nes su tecumseh varikliais reikia mokėti dirbti ir juos taisyti, o tokių meistrų liko labai nedaug Lietuvoje.

Mes Motomuma, nelabai rekomenduojame šį variklį, nes ir patys su juo nelabai mokame dirbti ir dalių sunku jau rasti, geriau rinktis daugiau žinoma variklį, tokį kaip brigss straton, honda, kochler ir t.t.

Mes visada turime ką pasiūlyti iš žoliapjovių, todėl galite visada kreiptis ir mes jums pasiūlysime geriausią variantą.

Husqvarna 340

Husqvarna 340, šis modelis yra pirmtakas 345 ir 350 pjūklams. Husqvarna pagamino vidutinį universalų pjūklą, kuris tiktų ir miškuose dirbti ir prie namų.

Husqvarna 340, 345 ir 350

Šie pjūklai beveik niekuo nesiskiria. 340 yra siplnesnis apie 2 kw, kiti modeliai turi jau 2,2 kw, tik 350 husqvarna turi dar cilindre dekompresorių, kad lengviau būtų galima užvesti pjūklą. Jie remontuojasi pakankamai lengvai, dalių dar yra įvairių. Tačiau turi savų minusų.

Husqvarna minusai

Pats didžiausias šių modelių minusas yra plastikinis korpusas prie kurio tiesiai prisisuka cilindras. Kai kuriuose pjūkluose prie cilindro apačios dar prisisuka aliuminine vonelė ir tik tada sukasi prie plastikinio korpuso.

Atrodytu nieko baisaus neturėtų atsitikti, bet jai dirbama su buka grandine pradeda kaisti pjovimo juosta, po to sankaba, guoliai ir kitos detalės. Rezultate ant tiek perkaista guoliai, kad pradeda lyditis plastikine guoliavietė. Kartu perkaista ir riebokšliai.

Atsiradus guoliu laisvumui guoliavietei ir perkaitusiems riebokšliams į alkūninio veleno kamera yra siurbiamas pašalinis oras. Oro mišinyje atsiranda per daug oro ir pjūklas pradeda gesti ypač šiltas, kai kokį vieną ar du bakelius išpjovus arba blogai kurtis, gali būti netolygios apsukos. Taigi daug kas nekreipia didelio dėmesio grandinių galandimui ir pjauna tol kol pjauna.

Profesionalų pjūklą ne taip lengva perkaitint, bet mėgėjiški ir pusiau profesionalūs modeliai jautresni būtent grandinės aštrumui.

Kartais sutrūkineja tepalo bakelio korpusas. Rezultate tepalas patenka ant aušinimo sparnuotes, o paskui sparnuote užteršia visą pjūklą tepalu. Remontuojasi beveik visada tik korpuso keitimu.

Husqvarna pliusai

O pliusu šis modelis turi labai daug. Šį Husqvarna 340 modelį buvo nukopijavę kiniečiai, tik kopija gavosi prasta, nes sutaupė ant prastos kokybės medžiagų ir Lietuvos rinkoje užsibuvo neilgai. Taigi pjūklas pagal savo galią yra lengvas, patogus ir patikimas. Karbiuratorius gana paprastas, guoliai jam gaminami kartu su už presuotais riebokšliais. Nors šie guoliai ir brangesni dvigubai gali kainuoti apie 15 eurų 1 vnt, tačiau keičiant juos yra didelė tikymybė, kad viskas bus labai gerai ir veiks kaip naujas pjūklas, žinoma jeigu nebuvo pjūklas perkaitintas ir nebus prasėdusi pjūklo guoliavietė, to plika akimi sunku pamatyti, gali tik labai patyręs meistras. Todėl kartais būna, taip, kad surenki pjūklą ir jis vistiek nedirba, tokiu atveju geriau kreiptis į mus, arba į kitus patyrusius meistrus.
Mes iš savo patirties rekomenduojame guolius pirkti tik originalius, nes pigūs analogai kiniečių gamybos po savaites darbų gali atsipresuoti riebokšlis nuo pačio guolio ir tada visas darbas kainuojantis tikrai ne pigiai yra padarytas veltui. Kitas dalis kaip sankaba, būgneli, ar netgi stūmoklį galima naudoti neoriginalia., jeigu su pjūklus bus dirbama savo reikmėmis.
Dalių šiems modeliams yra didelis pasirinkimas ir analogų ir originalių, nes jų rinkoje yra dar daug vienetų.
Antivibracinė sistema padaryta labai efektyvi ir patvari, puikus pjūklo argonimiškumas, malonus darbas su šiais pjūklais.

Tad jeigu turite šiuos modelius ir jie neveikia, kreipkitės į mus ir jis mūsų rankose atgims naujam gyvenimui…